Intencją Księgi Gości jest wyrażenie szacunku dla Ireny Jarockiej, upamiętnienie zarówno jej dorobku artystycznego jak i osobowości artystki. Osoby pragnące zamieścić swoje wspomnienia związane z artystką, wypowiedzieć się na temat portalu lub wyrazić szacunek dla Ireny Jarockiej za całokształt jej dorobku, prosimy o przesłanie tekstu na: Jarocka@gmail.com.
Uzupełniamy stale materiały z życia Ireny na portalu IrenaJarocka.pl.
Brakujące materiały lub korekty prosimy o przesyłanie na Jarocka@gmail.com
Z archiwum wspomnień .......... ♡
Ostatni raz przed TV-kamerą ............... Naszej niezapomnianej Ireny ♡
★ [www.youtube.com]
★ [www.youtube.com]
Przemijanie.... ✝︎ 21.01.2012 ..................
Z archiwum wspomnień .......... ♡
Z archiwum wspomnień .......... ♡
To już 60 lat mija od czau, kiedy młodziutka wówczas 19-letnia Irena w Gdańskim Studiu Piosenki po raz pierwszy nagrała kilka pierwszych piosenek, napisanych dla Niej przez autorów z Wybrzeża min. i tę Gdański most.
muzyka Renata Gleinert słowa Bernard Bolesław Hęćko ➤ [www.youtube.com]
Andrzej Korzyński ➞ Motylem jestem ➞ N°1 Hit ➞ Przebój Roku 1974
muzyka Andrzej Korzyński tekst Andrzej Tylczyński ➤ [www.youtube.com]
Muzyka, którą zna każdy i każda z nas. Wspomnienia o kompozytorze Andrzeju Korzyńskim:
➤➤ [Andrzej Korzyński Legend of Korzyński]
Z archiwum wspomnień .......... ♡
Rok 1974 był rokiem wielkich i znaczących sukcesów w rozwijającej się karierze Ireny. W dorocznym plebiscycie bardzo popularnego wówczas Kuriera Polskiego, ogólnopolskiej gazety codziennej, czytelnicy uhonorowali Irene pierwszym w jej karierze tzw. Gwoździem Sezonu, w następnych latach dochodziły kolejne. Było to głosowanie na najulubieńszych spośród ludzi teatru, filmu, telewizji, sal koncertowych, boisk i aren sportowych.
muzyka Andrzej Korzyński tekst Andrzej Tylczyński ➤ [www.youtube.com]
Irena Jarocka - Kolędy z różnych stron
"Motylem jestem" Przebój Roku 1974
muzyka Andrzej Korzyński tekst Andrzej Tylczyński ➤ [www.youtube.com]
50 lat temu wielki przebój Ireny Motylem jestem został ogłoszony Przebojem Roku 1974!
Było to takie pierwsze bardzo znaczące wyróżnienie dla Ireny od początku kariery i po powrocie z kilkuletniego pobytu w Paryżu, kiedy to w rekordowym tępie osiągała szczyty popularności w sposób ciągły, również przez cały rok 1974, co było dodatkowo wymownie podkreślone w różnego rodzaju podsumowaniach rocznych rozmaitych rankingów popularności, w różnych dziedzinach, płyta, przebój, wykonawca roku. W niektórych kolorowych czasopismach, czytelnicy przyznali Irenie tytuł Piosenkarki Roku 1974.
Ponieważ znów są Święta... ❄︎
Te wszystkie świąteczne muzyczne prezenty Ireny dla nas na ten czas, pozostaną na zawsze aktualne... ❄︎
❄︎ [www.youtube.com]
❄︎ [www.youtube.com]
Ponieważ znów są Święta... ❄︎
Jednym z pierwszych w Polsce albumów świątecznych była wydana w 1977 roku płyta Ireny Jarockiej „Wigilijne Życzenia”.
Więcej można posłuchać w przedświątecznej audycji ‹Muzyczna Mapa Trójmiasta› Radia Gdańsk poświęconej osobie
Mariana Zacharewicza, który jest autorem muzyki do większości utworów płyty "Wigilijne życzenia" ➤ [radiogdansk.pl]
❄︎ muzyka ❄︎ Jacek Malinowski ❄︎ tekst ❄︎ Krzysztof Drzewiecki ❄︎ [www.youtube.com]
Foto Piotr Sadurski
Ponieważ znów są Święta... ❄︎
Śladami Kolędy nowoprojektowanej..... Ursynów 1977, Irena Jarocka jedzie Jelczem-ogórkiem linii 192 bis do mieszkania nr 1410 przy Pięciolinii.
❄︎ muzyka ❄︎ Marian Zacharewicz ❄︎ tekst ❄︎ Wojciech Młynarski ❄︎ [www.youtube.com]
Więcej info: [ursynow.org.pl]
Ponieważ znów są Święta... ❄︎
❄︎ muzyka ❄︎ Janusz Piątkowski ❄︎ tekst ❄︎ Edyta Warszawska ❄︎ [www.youtube.com] ❄︎
❄︎ muzyka ❄︎ Franz Xaver Gruber ❄︎ tekst ❄︎ Piotr Maszyński ❄︎ [www.youtube.com] ❄︎
❄︎ muzyka ❄︎ Franz Xaver Gruber ❄︎ tekst ❄︎ Piotr Maszyński ❄︎ [www.youtube.com]❄︎
❄︎ A jak powstał świąteczny utwór Ponieważ znów są Święta, napisany specjalnie dla Naszej Ireny ... ? chyba też się kiedyś dowiemy ❄︎ Z pozdrowieniami przy okazji dla autorki tekstu Edyty Warszawskiej ☺︎ ❄︎.
20 lat temu... Audiencja Generalna w Watykanie i spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II
15 grudnia 2004 Irena Jarocka spotkała Papieża Jana Pawła II zaledwie cztery miesiące przed jego śmiercią. Na audiencji zaśpiewała kolędę "Lulajże Jezuniu" i podarowała papieżowi swoją świąteczną płytę "Kolędy bez granic" i przyjęła wraz z mężem i córką błogosławieństwo.
Zobacz video ➤ [www.facebook.com]
Zobacz wideo ➤ [www.facebook.com]
Ukochanemu Ojcu Świętemu z całym moim sercem Irena Jarocka 15.12.04
Po audiencji u Jana Pawła II Irena Jarocka udzieliła wywiadu dla Radia Watykan ➤ [www.irenajarocka.pl]
Irena z rodziną - Ambasada Polska w Rzymie
Irena Jarocka CD „Kolędy bez granic” ma już 20 lat
Minęło 27 lat od czasu kiedy na świątecznym płytowym rynku ukazała się pierwsza i bardzo osobista płyta świąteczna Ireny "Wigilijne życzenia", i w grudniu 2004 roku zrobiła nam Irena kolejną świąteczną niespodziankę, wtedy właśnie miała premierę płyta „Kolędy bez granic”, ukazała się nakładem Fonografiki. Kolędy bez granic / Carols without boundaries to składanka z najpiękniejszymi pastorałkami i kolędami polskimi i najsłynniejszymi kolędami świata.
Tę świąteczną płytę nagrywała Irena w październiku 2004 w podpoznańskiej Mosinie, w studiu "Piątka" u Janusza Piątkowskiego, założyciela tego studia – realizatora dźwięku, kompozytora i aranżera piosenek, muzyki instrumentalnej i filmowej. Komponował i aranżował dla orkiestry Zbigniewa Górnego, Czerwonych Gitar, Bogusława Meca, ale ogromną ilość nagrań zrealizował.
To tam po raz pierwszy zarejestrowano "Pastorałkę braterską" z muzyką właśnie Janusza Piątkowskiego, Irena lubiła tam nagrywać.
muzyka Janusz Piątkowski słowa Andrzej Sikorowski ➤➤ [www.youtube.com]
Janusz Piątkowski:
Znaliśmy się z Ireną od bardzo dawna. Nadawaliśmy na tych samych falach i jeszcze w Stanach Zjednoczonych doszliśmy do wniosku, że moglibyśmy razem pracować i nagrywać nowe utwory. Odpowiadałem jej jako aranżer. Pracowało się z nią niezwykle przyjemnie. Irena była kobietą dużej klasy, a do tego fajną koleżanką. Nie była nigdy konfliktowa. Długo by trzeba było szukać kogoś o podobnym charakterze. Zaaranżowałem zresztą dla niej też piosenki na albumy z jej największymi przebojami. W Warszawie natomiast nagraliśmy m.in. skomponowaną przeze mnie do tekstu Andrzeja Sobczaka piosenkę "Kabała z siedmiu kart".
W studiu podczas nagrań świątecznej płyty u Janusza Piątkowskiego w Mosinie
Promocja płyty świątecznej Kolędy bez granic w Chicago 18.12.2004
Ja cieszyłem się na promocje tej świątecznej płyty i na spotkanie z Ireną w Hamburgu, która była tam zaplanowana w grudniu 2004, nawet z koncertem, ale z przyczyn terminowych do tego nie doszło. Ja dowiedziałem się jednak o tym dopiero dzień wcześniej, kiedy patrząc na kupiony świąteczny bukiet kwiatów dla Ireny, telefonowałem wieczorem z organizatorem tej imprezy ☹︎. Było to blisko Świąt, więc ze względu na zaistniałą sytuacje zostałbym na tamte Święta tylko z informacją, że taka płyta jest...☹︎. Pojawiło się jednak zielone światło na przedświątecznym horyzoncie i dzięki szybkiej logistycznej akcji ze strony ówczesnego administratora tej strony www.irenajarocka.pl Dzidka Browarczyka, płyta dotarła do mnie dosłownie na same Święta ❄︎, wiec mam nie tylko tę płytę, ale i kawałek historii wokół niej ☺︎ a Dzidka przy okazji pozdrawiam.
Pod dachami New York... 1994
30 lat temu nakładem wytwórni Disc Makers wyprodukowana została w USA na dwóch płytach CD pierwsza składanka piosenek, przebojów Ireny, przekrój przez Jej ówczesną muzyczną kariere: Irena Jarocka Kolekcja Vol.I Vol.II
➤➤ [www.youtube.com]
A tu, kilka zdjęciowych migawek z Nowego Yorku autorstwa Macieja Wójcika, 2008.
Times Square New York
40 lat Beatlemania story ♡ ................. ile to już lat...
40 lat Beatlemania story ♡ ................. ile to już lat...
muzyka Jarosław Kukulski tekst Janusz Kondratowicz ➤➤ [www.youtube.com]
➤➤ [www.youtube.com]
Beatlemania story ➤➤ Tu GŁOSUJ
40 lat Beatlemania story ♡ ................. ile to już lat...
Mimo dużego tłoku na ówczesnych Listach Przebojów zdominowanych przez nowy nurt, trend pod nazwą Muzyka Młodej Generacji, znalazło się jednak w 1984 roku miejsce i nowa piosenka Ireny Beatlemania story miała w sobie tyle przebojowej mocy, że królowała nie tylko na antenie radiowej, ale i na listach przebojów i później jeszcze umieściła się w różnych rankingach popularności i podsumowaniach rocznych, bo nie tylko w piosence, ale i w Fanach Ireny była siła ☺︎. Beatlemania story dołączyła więc szybko do listy innych wielkich przebojów Ireny, była można też powiedzieć pierwszym dużym przebojem już kolejnej dorastającej generacji fanów Ireny. To był też pierwszy duży przebój Ireny bez singla (takie czasy ☹︎), piosenka znalazła płytowe miejsce dopiero trochę później, w 1985 na LP ›Jarosław Kukulski i jego przeboje‹, na LP ›Irena Jarocka‹(1987), i na każdej składance płytowej Ireny z serii Greatest Hits.
Prawdopodobnie, jest to pierwsza polska kompozycja popowa, w której pioniersko zastosowano sample. Po pierwszej zwrotce słyszymy fragment melodii z "Michelle" The Beatles. Natknąłem się na tę ciekawostkę w Internecie.
Jest to najczęściej grana w rozgłośniach Polskiego Radia piosenka z repertuaru Ireny. Milionowe odsłony na YouTube ♡.
muzyka Jarosław Kukulski tekst Janusz Kondratowicz ➤➤ [www.youtube.com]
➤➤ [www.youtube.com]
Pamiętam!
Listopadowo ... (*)
Irena.................. i Jej Fani.............. (*)
Zabiorę w drogę tej jesieni zapach smak...................
P.S. imieninowo
Jak miło zobaczyć znajome twarze Fan-Old-Stars imieninowo u Naszej Ireny na Powązkach ♡. Pozdrawiam na odległość i na pewno do zobaczenia.
Irena (*) imieninowy uśmiech dla wszystkich
Jak trafić do katakumby Ireny Jarockiej?
Warszawa, ul. Powązkowska, od Bramy św. Honoraty, po prawej stronie od Kościoła pw. św. Karola Boromeusza; Katakumby na Starym Cmentarzu. Katakumba Ireny Jarockiej jest w prostej lini za Kościołem pw. św. Karola Boromeusza.
Jesienne klimaty... u Ireny na Powązkach w ubiegły weekend.
Happy Birthday Andrzej Zieliński na 80-te urodziny!
Z archiwum wspomnień .......... ♡
Z archiwum wspomnień .......... ♡
W telewizyjnej adaptacji słynnej powieści Jerzego Andrzejewskiego rola piosenkarki Malickiej należała do Ireny Jarockiej.
Tango z 1939, muzyka i słowa Zbigniew Maciejowski. Piosenka nagrana kilka dni przed wybuchem II wojny światowej w wytwórni Odeon zamyka złoty okres polskiego tanga. Zobacz wideo ➤➤ [www.facebook.com]
Teatr Telewizji „Popiół i diament“
Reżyseria - Zygmunt Hübner, adaptacja - Agnieszka Andrzejewska, Antoni Libera
Scenografia – Jan Banucha, realizacja TV – Joanna Wisniewska
Obsada: Tadeusz Łomnicki, Krzysztof Kolberger, Edmund Fetting, Piotr Cieślak,
Ewa Żukowska, Krzysztof Chamiec,
Janusz Bukowski, Marian Kociniak,
Bronisław Pawlik, Kazimierz Kaczor, Mirosława Dubrawska, Zdzisław Mrożewski i inni.
Popularna piosenka polskich partyzantów z okresu II wojny światowej. W Polsce w czasie II wojny światowej Pożegnanie Słowianki zyskało popularność z nowymi słowami według tekstu Romana Ślęzaka jako piosenka partyzancka Rozszumiały się wierzby płaczące, muzyka Wasyla Agapkina.
Zobacz wideo ➤➤ [www.facebook.com]
LP Irena Jarocka "W cieniu dobrego drzewa" ma już 50 lat! ● The 50th Anniversary Album
muzyka Wojciech Trzciński słowa Marek Dutkiewicz ➤➤ [www.youtube.com]
Muzyczna nowość MTJ
Composer Vidre Rodrigo tekst Bogdan Olewicz ➤➤ [www.youtube.com]
muzyka Antoni Kopff tekst Andrzej Mogielnicki ➤➤ [www.youtube.com]
LP Irena Jarocka "W cieniu dobrego drzewa" ma już 50 lat!
muzyka Wiktor Stroiński tekst Zbigniew Stawecki ➤➤ [www.youtube.com]
muzyka Andrzej Korzyński tekst Jerzy Miller ➤➤ [www.youtube.com]
LP Irena Jarocka "W cieniu dobrego drzewa" ma już 50 lat!
Foto Ryszard Radowiecki Festiwal Sopot 1974, parking Opery Leśnej
Po występach Ireny na Festiwalu w Sopocie, kolejne nakłady Jej pierwszej płyty LP "W cieniu dobrego drzewa" ukazywały się już z dodatkową informacją na okładce płyty: NAGRODA PUBLICZNOŚCI SOPOT 74, którą to nagrodą zaszczycono Irenę na tym festiwalu ♡.
muzyka Wojciech Trzciński słowa Marek Dutkiewicz ➤➤ [www.youtube.com]
Foto wrocławski fotoreporter Ryszard Radowiecki, Festiwal Sopot 1974, parking Opery Leśnej, którego w ramach dawnych wspomnień pozdrawiam. Zdjęcia Ireny Jarockiej pana autorstwa pokryte już co prawda patyną czasu, cieszą oko do dziś.
muzyka Wojciech Trzciński słowa Marek Dutkiewicz nagranie radiowe z mniej znaną aranżacją ➤➤ [www.youtube.com]
50 lat temu....... XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot '74
Irena Jarocka otrzymuje chyba najbardziej prestiżową i wartościową nagrodę festiwalu, która mówi i podkreśla wszystko
Nagrodę Publiczności Sopot '74 ♡.
Po tej przedfestiwalowej premierze tak bardzo przez wszystkich wyczekiwanej pierwszej płyty długogrającej Ireny "W cieniu dobrego drzewa" i po tych sopockich występach, kalendarz tras koncertowych Ireny pękał dosłownie w szwach, zdjęcia Ireny, wywiady i artykuły prasowe można było napotkać często w codziennej i w kolorowej prasie, co ogromnie cieszyło głównie duże już rzesze Jej fanów. Festiwalowy przebój Wymyśliłam Cię bardzo długo nie schodził z anteny radiowej ♡.
muzyka Marian Zacharewicz słowa Jan Zalewski ➤➤ [www.youtube.com]
Foto Marek Zarzecki
Laureatką plebiscytu czytelników "Głosu Wybrzeża" na "Przebój Sopotu 74" została piosenka "Wymyśliłam Cię".
26.08.1974 w redakcji tej bardzo popularnej i lubianej codziennej gazety, naczelny redaktor "Głosu Wybrzeża" Stanisław Celichowski wraz z zastępcą nacz. red. Kazimierzem Kołodziejem przekazali Irenie Jarockiej i kompozytorowi piosenki Marianowi Zacharewiczowi nagrody rzeczowe w postaci pięknych talerzy w metaloplastyce z herbem Gdańska.
Piękne były te wszystkie wokół festiwalowe na tle sierpniowego słońca zdjęcia Ireny, na sopockim molo, na plaży, przy morzu...... ♡.
A czy na tym zdjęciu otrzymuje właśnie autograf od Ireny, Jej wielki fan i późniejszy założyciel pierwszego Fan-Klubu Ireny Jarockiej z siedzibą w Gdańsku i na zawsze zaprzyjaźniony z Ireną ☞ Paweł ?, to już teraz historyczne pytanie ☺︎.
Na sopockiej plaży z autorem wielu tych pięknych sopockich zdjęć Ireny, fotoreporterem prasy wybrzeżowej Markiem Zarzeckim
50 lat temu....... XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot '74
Na scenie Opery Leśnej towarzyszyła Irenie Orkiestra PR i TV pod dyrekcją Henryka Debicha i zespol ProContra
muzyka Seweryn Krajewski słowa Krzysztof Dzikowski ➤➤ [www.youtube.com]
Wytwórnia płytowa Pronit, którą reprezentowała Irena na Sopockim Festiwalu w dniu płytowym, wznowiła specjalnie nakład wcześniej nagranego singla/czwórki, z okolicznościową okładką i wyjątkową kolorową płytką ze zdjęciem Ireny, absolutne novum i rarytas w tamtych czasach.
Za kulisami z Elzbietą Dmoch, która z zespołem 2+1 reprezentowali Polskę na tym Festiwalu
Folder festiwalowy
Marian Zacharewicz ówczesny menadżer i mąż Ireny Jarockiej, zadbał bardzo o wyjątkową i dużą kampanię reklamową Ireny na tym festiwalu w różnej formie. W tych np. widocznych na poniższym zdjęciu torbach plastikowych z wizerunkiem Ireny znajdowały się prawdziwe skarby reklamujące Irenę i Jej jeszcze bardzo ciepłą debiutancką płytę LP "W cieniu dobrego drzewa".
W Sopockim Amfiteatrze. Siedząca obok Ireny dziennikarka Anna Baczewska, jak widać, została już zaopatrzona w festiwalowy "ładunek" reklamowy Ireny ☺︎ inni też.
Dla wielu fanów było to już drugie sopockie festiwalowe szaleństwo z Ireną w roli głównej ☺︎ ☺︎ ☺︎
LP Irena Jarocka "W cieniu dobrego drzewa" ma już 50 lat!
Pamięci Ireny... ♡
W niedzielę 18.08.2024 o godz.11:00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza przy ulicy Powązkowskiej 14 w Warszawie,
zostanie odprawiona msza święta w intencji Ireny Jarockiej.
LP Irena Jarocka "W cieniu dobrego drzewa" ma już 50 lat!
Jakub Krzyżański - Dziennikarz, recenzent muzyczny, bloger. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po ukończeniu studiów pracował w Radiu Eska, publikował m.in. w Magazynie {slow} i na portalu Psychosonda.pl. Na kanale YouTube można posłuchać i zobaczyć bardzo sympatyczne i ciekawe odcinki jego autorstwa z serii Kultowe polskie płyty, jak np. ten: [www.youtube.com]
muzyka Marian Zimiński Władysław Pawelec tekst Stanisław Halny ➤➤ [www.youtube.com]
Kultowa płyta, LP Irena Jarocka "W cieniu dobrego drzewa" ma już 50 lat!
Są takie różne niezwykle ważne momenty w karierze każdego wykonawcy, ale na pewno wydanie pierwszej dużej solowej płyty należy do tych szczególnych, niezapomnianych i wyjątkowych chwil, a w przypadku Naszej Ireny było to jak wiemy ogromne wydarzenie.
Płyta ta odniosła nie tylko wielki sukces, ale była jak to się okazało mocnym fundamentem do calej późniejszej wieloletniej kariery Ireny. Ta płyta jest też ważną pozycją, na zawsze wpisała się do historii polskiej fonografii muzyki rozrywkowej i ma tam odpowiednie zasłużone miejsce. Ten debiutancki album nie tylko ze wspaniałymi wielkimi przebojami Wymyśliłam Cię, Motylem jestem, Śpiewam pod gołym niebem, czy Ty i ja wczoraj i dziś - polska wersja przeboju Tu te reconnaîtras, która w 1973 zwyciężyła Konkurs Eurowizji, ale też i innymi wartościowymi piosenkami, sprzedała się w sensacyjnym nakładzie ponad 600 000 tys. egzemplarzy. Była długi czas bestsellerem Polskich Nagrań, poźniej po latach, wznowiona jeszcze na CD, jest również dostępna na różnych stronach streamingowych. Do dziś jest ogólnie najbardziej znaną i najbardziej kojarzoną płytą z Ireną Jarocką, od lat ma kult status u melomanów.
Ta płyta winylowa tłoczona była w kilku etapach, kolejne jej nakłady ukazywały się w odstępach czasowych aż do ukazania się drugiego longplay’a Ireny, który ostatecznie zatrzymał tą "kawełek po kawałku" produkcje tej pierwszej płyty. Głównym powodem tych perypetii produkcyjno wydawniczych był brak masy, z której te czarne płyty były tłoczone, do tego jeszcze pojawiały się problemy drukarskie okładki płyty. Była więc „odgórna“ konieczność ograniczenia dalszego tłoczenia tej płyty Ireny. Takie to były ciekawostki, polityka i rzeczywistość w tamtych nienormalnych czasach. Przerywano produkcje LP „W cieniu dobrego drzewa“ też i po to, by produkować też płyty innych wykonawców. Każda nowa dostawa tego LP znikała z pólek sklepowych, trzeba było czekać na wznowienie produkcji, płyta cieszyła się nieustającym powodzeniem, zapotrzebowanie rosło, biła rekordy popularności. I tak trzeba było się cieszyć, bo pierwszy nakład płyty wytłoczono w rekordowym jak na tamte czasy tempie, od momentu, kiedy zakończyło się jej nagrywanie w studio. Wytwórnia Pronit chwaliła się nawet głośno tym expresowym ewenementem produkcyjnym.
Marian Zacharewicz, ówczesny manager a prywatnie mąż Ireny Jarockiej, stawał na głowie i robił wszystko, aby ta premierowa płyta Ireny „W cieniu dobrego drzewa“, chociaż jej pierwszy nakład, ujrzał światło dzienne przed ważnym w karierze Ireny występem na Sopockim Festiwalu w sierpniu 1974. I tak też się stało, płyta ukazała się dosłownie tuż przed festiwalem i miała przez to dodatkowy rozgłos.
Mimo ówczesnych wichur i zawiej, te dramaty produkcyjne nie przeszkodziły, płyta była wielkim sukcesem osobistym Ireny i twórców całego materiału płytowego, została ozłocona, chociaż wtedy przyznawano Złotą Płytę za 150 000 tys. sprzedanych egzemplarzy. Przy tym ogromnym nakładzie sprzedanej płyty Ireny, to złoto było tylko symboliczne.
Mam duży sentyment do tej płyty, bo od powrotu Ireny po kilkuletnim pobycie z Paryża i od LP „W cieniu dobrego drzewa“, zaczęła się właśnie i dla mnie ta fascynująca przygoda wokólirenowa, prawdziwa bajka ….. wielki żal tylko, że bez happy endu… .
Piękna oprawa graficzna, rozkładana okładka, ten typowy zapach winylowej płyty, elektryzująca folia przy jej wyjmowaniu … to te pierwsze momenty, których się nigdy nie zapomni ♡.
muzyka Wojciech Trzciński tekst Marek Dutkiewicz ➤➤ [www.youtube.com]
muzyka Wojciech Trzciński tekst Marek Dutkiewicz ➤➤ [www.youtube.com]